szkola1.jpgszkola2.jpgszkola3.jpgszkola4.JPGszkola5.JPG

Wycieczka do Opola

30 listopada gimnazjaliści / z kl. I i III/ wyruszyli na zajęcia do Opola. Najpierw w Teatrze Lalki i Aktora obejrzeli spektakl „Trzej muszkieterowie”, a później udali się do różnych instytucji kulturalnych. Trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach w nowoczesnej Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów. W związku z tym, że 2016r ustanowiono  Rokiem  Sienkiewicza, wybraliśmy się na zajęcia zatytułowane „Henryk Sienkiewicz nie tylko powieściopisarz…” . Uczniowie przypomnieli sobie fakty z życia i twórczości tego właśnie autora, rozwiązali krzyżówki oraz uczestniczyli w quizie.

Po zakończeniu warsztatów uczniowie mieli okazję zwiedzić MBP i zapoznać się ze zbiorami tej placówki.

 

Z kolei uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Śląska Opolskiego. Tematem spotkania  była magia i wróżbiarstwo na przykładzie wybranych świąt.

NOC W SZKOLE

Pluszowy Miś w dniu swojego święta zaprosił trzecioklasistów do spędzenia nocy w szkole, chcąc pokazać jak można miło wykorzystać swój wolny czas. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie przyszli ze swoimi misiami-małymi i bardzo dużymi. Prawie połowa uczestników zdecydowała się spędzić ten czas bez telefonu. Podczas nocy graliśmy w różne gry planszowe, rywalizowaliśmy w misiowych szkolnych podchodach, przygotowywaliśmy posiłek i oglądaliśmy filmy. Mimo porannego zmęczenia, uczniowie byli bardzo zadowoleni i poprosili nauczycieli o ponowne zorganizowanie takiej nocy.


Odkrywcy Sekretów Nauki

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników projektu. Uczniowie otrzymali dokumenty: oświadczenie uczestnika projektu, Deklarację udziału w projekcie i kwestionariusz zgłoszeniowy. prosimy o dokładne wypełnienie dokumentów ( drukowanymi literami ) i przekazanie do sekretariatu. Dokumenty przekazane uczniom są w mniejszym formacie, jeśli coś byłoby nieczytelne prosimy skorzystać z dokumentów oryginalnych. W przypadku niejasności prosimy kierować pytania do Lidera projektu-p.Cybulskiej.

 

do pobrania - dokumenty rekrutacyjne- (Pobierz)

 

WOLONTARIUSZE NIE PRÓŻNUJĄ !

17 listopada po swoich lekcjach uczennice wykonywały prace na rzecz szkoły. Razem ze swoją opiekunką pomagali pani woźnej grabić liście, bo przecież jesień nas nie rozpieszcza. W najbliższym czasie planują akcje charytatywną we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Opieki Społecznej w Tarnowie Opolskim.


WOLONTARIAT

W naszym gimnazjum rozpoczyna swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu. "Wzorując się na Samarytaninie " będzie mottem przewodnim naszego koła. Chcemy czynnie, dobrowolnie i bezinteresownie nieść pomoc innym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne w środowisku szkolnym i lokalnym. Ku miłemu zaskoczeniu opiekuna Koła p.Grażyny Tereńczuk jest nas bardzo wielu i z zapałem zabieramy się do pracy. Życzymy wytrwałości i dobrych pomysłów młodym wolontariuszom.


Joomla templates by a4joomla